Strona głównaO projekcieRekrutacjaKadra projektuGaleriaKontakt

Praaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wyjazd edukacyjny uczniów w ramach projektu „Szkoła równych szans!”

W dniach 18-20 czerwca 2018r. stu dwudziestu ośmiu uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sierpc uczestniczyło w darmowym, trzydniowym wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu "Szkoła równych szans!", który jest realizowany przez Gminę Sierpc ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem wyjazdu była edukacja uczniów w zakresie dorobku kulturalnego, gospodarczego i naukowego. Organizatorzy wycieczki zapewnili dzieciom i młodzieży wiele atrakcji. Za oknami wspaniała pogoda, aż żal siedzieć w szkolnych ławkach, dlatego na koniec roku szkolnego gmina Sierpc zaprosiła dzieci uczestniczące w projekcie edukacyjnym na wspaniałe lekcje przyrody, fizyki, biologii, historii i sztuki. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania pięknego Starego Miasta w Warszawie.

Kolejnym punktem  wyjazdu była Farma Iluzji, czyli Park Edukacji i  Rozrywki w Mościskach. Prawdziwych magicznych przeżyć dostarczyło zwiedzanie Latającej Chaty Tajemnic oraz wizyta w tajemniczym AmesRoomie, w którym proporcje  wzrostu zależą od miejsca usytuowania osoby.  W Muzeum Iluzji uczniowie zastanawiali się nad grawitacją, lewitacją i złudzeniami optycznymi oglądając latające piłeczki, dziwne lustra zniekształcające postacie i kopiujące obraz. Podczas wędrówki po Parku szukali przygód w Wiklinowym Labiryncie, starali się odkryć zagadkę Lewitującego Kranu, zaglądali do Studni Nieskończoności. Niesamowitych wrażeń dostarczyła  przeprawa tratwami przez Zaklęty Staw, przejście przez Tunel Zapomnienia czy  jazda w Zakręconym Domku.

Kolejny dzień to zwiedzanie Pałacu Radziwiłłów wraz z ogrodem w stylu francuskim w Nieborowie oraz spacer po Ogrodzie Romantycznym w Arkadii.

Trzeciego dnia wyjazdu uczniowie mieli także możliwość obcowania z ciekawymi gatunkami roślin w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie. Niektóre z nich dzieci mogły dotknąć, a nawet spróbować. Podziwiali Narodową kolekcjęodmian uprawianych róż, Kolekcję Flory Polski oraz zwiedzali oranżerie z tropikalną roślinnością . Po spacerze wszyscy udali się do budynku naukowego, gdzie przygotowali preparaty, które potem obserwowali pod mikroskopem.

W środę uczniowie odwiedzili także Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. To niezwykłe miejsce. Od wejścia zwiedzających zachwyca oryginalna architektura budynku, a po znalezieniu się w środku uznanie wzbudzają nowoczesne, często multimedialne eksponaty muzealne. Miejsce jest  dopracowane jest w każdym calu i w bardzo ciekawy sposób  uczy historii. W trakcie pobytu dzieci poznały przeszłość i współczesną kulturę żydowską. Wzięły udział w dwugodzinnych warsztatach, podczas których same wyszukiwały informacje na wystawach. Zwiedziły także  muzeum z przewodnikiem. Zobaczyły wspaniale odtworzoną synagogę, dworzec czy żydowską ulicę. Mogły poczuć się jak król Stanisław August Poniatowski i zasiąść na jego tronie, wydrukować sobie pamiątkową rycinę,  bilet na przejazd pociągiem czy zaprojektować własną monetę.  Było to dla nich niezwykłe doświadczenie.

Dzieci i młodzież zakwaterowani byli w hotelu „EKWOS”, otoczonym  lasami i dużym terenem rekreacyjnym. Na jego terenie znajdują się korty tenisowe, kilka boisk, mini zoo oraz centrum fitness. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wycieczka wszystkim uczestnikom dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

- Konferencja inaugurująca projekt  edukacyjny "Szkoła równych szans"

-Trzydniowy wyjazd edukacyjny

Dokumenty rekrutacyjne